Причини появи неприємного запаху з каналізації і способи усунення

Причини появи неприємного запаху з каналізації і способи усунення

Поява «аромату» з каналізації - сюрприз вкрай неприємний, особливо якщо він з'явився на кухні: мало того, що пропаде апетит, так ще й думка про господарів у гостей може скластися не дуже хороше. Боротьба з запахом за допомогою парфюмерії або освіжувача ситуацію не виправить, а ось погіршити може. Звикнути теж не вийде, адже наявність в каналізаційних випарах великої кількості сірководню може позначитися на здоров'ї, так як цей газ - справжня отрута. Тому діяти потрібно радикально - знайти причину і усунути.

Що потрібно перевіряти?

Потенційних джерел запаху кілька:

  • непрацюючий гідрозатвор;
  • процеси розкладання в сифоні або системі переливу;
  • пошкодження трубопроводу або розгерметизація стиків;
  • протікання з'єднання унітазу з каналізацією.

В першу чергу слід звернути увагу на стан сифонів : якщо пахне з зливного отвору, то це означає, що гідрозатвор не справляється зі своєю функцією. Така ситуація виникає при відсутності води в гідрозатвори, при неправильній установці колби сифона або відсутності вигину на гофрованої труби. Причиною може стати і зрив гідрозатвори в результаті розрядження в каналізаційній магістралі, а також розкладання в сифоні, що потрапляють в зливний отвір харчових залишків.

Принцип роботи гідрозатвори

Після перевірки сифонів необхідно обстежити каналізаційні труби на наявність тріщин, свищів чи інших пошкоджень. Малопомітні тріщини знаходять за допомогою мильної піни. Підозрілий ділянку обмилюють і спускають воду. Мильні бульбашки вкажуть на пошкодження. Протікання каналізаційних труб, прокладених в стіні, визначається по мокрому плямі. На закінчення, слід оглянути місце з'єднання унітазу: найчастіше, причина протікання в місці підключення - недотримання правил установки.

Усунення проблем з гідрозатворів

При тривалій відсутності господарів вода в сифоні висихає і запах вільно надходить в приміщення. Для виправлення ситуації досить відкрити кран. Коли вихідний патрубок сифона розташований занадто високо або занадто низько, то в першому випадку сморід не зустрічав жодної перепони, а в другому - водяна пробка занадто маленька, її легко зірвати при змиві. Оптимальним вважається відстань 20-30 мм від поверхні води до вихідного отвору. Якщо встановлена гофрована труба , то вигин слід робити виходячи з вищезгаданої норми.

Коли гідрозатвор зриває, то проблема може бути досить серйозною, так як розрідження в магістралі утворюється в результаті заповнення просвіту труби при залповому зливі. Зазвичай для запобігання подібного явища монтують вентиляційну - фанову трубу. Якщо вона відсутня або перекрита, то зрив гідрозатвори має велику ймовірність.

Але не тільки відсутність вентиляції здатне спровокувати розрядження, дуже часто причинами стають помилки монтажників, які встановили трубу, з меншим, ніж належить діаметром або елементарний засмічення. Вирішується проблема прочищенням магістралі і вентиляції. Якщо ж вона пов'язана з неписьменним монтажем, то буде потрібно повна заміна труб або установка вентиляційного стояка.

промивання сифона

Неприємний запах з-за гниття відкладень в сифоні або в системі переливу усувається промиванням окропом. Можна використовувати спеціальні дезінфікуючі засоби, заливши їх на певний час в зливний отвір, після чого сифон промивають струменем води.

прочищення сифона содою

Для тих, хто не бажає використовувати хімію, є ефективні народні способи гарантованого позбавлення від запаху - суміш крутого окропу і лимонної кислоти, столовий оцет, розчин харчової соди - 3 столові ложки на 250 мл води. Засоби заливаються в сифон або перелив на 30 хвилин, після чого система промивається водою з крана.

Ремонт пошкоджень трубопроводу

Якщо розгерметизувався стик на чавунній трубі, то його зачищають, видаляючи весь ущільнювачий - клоччя, цемент або свинець. Після чого щільно забивають стик лляної пасмом (клоччям) і заливають водним розчином суміші ПВА і цементу. З'єднання пластикових трубопроводів ремонтують за допомогою заміни гумового ущільнювача.

Невеликі тріщини на пластиці або чавуні усуваються холодної зварюванням, сумішшю цементу і силікатного клею, нейтрального силіконового герметика. Незалежно від обраного ремонтного складу і матеріалу труби для якісної герметизації потрібна ретельна очистка пошкодженої ділянки і знежирення.

усунення тріщин на трубах

Останнім часом з'явився дуже ефективний ремонтний матеріал - герметизуюча стрічка, виготовлена на каучуковій основі з мідним або алюмінієвим шаром. Технологія застосування дуже проста - стрічку із зусиллям обертають навколо труби з напуском не менше 50%. Перед використанням з неї знімається захисна плівка. Не можна застосовувати стрічку без попереднього очищення і знежирення, матеріал руйнується при впливі ультрафіолету.

При значних протечках чавунних труб, пошкоджену ділянку вирізують болгаркою, а на його місце вставляють новий. Стики фіксують і ущільнюють спеціальними муфтами з болтовими стягивающими елементами. Сильні пошкодження на пластиковій трубі вимагають заміни ділянки від стику до стику. Свищі на чавуні - показник старості магістралі. Протікання можна усунути накладенням шматка гуми з подальшим затягуванням дротом або хомутом, після чого постаратися якомога швидше оновити каналізаційну систему.

Якщо пошкоджена труба знаходиться в товщі стіни, то навряд чи вийде впоратися з ремонтом своїми силами. В цьому випадку викликається бригада професійних сантехніків, а господареві приміщення слід готуватися до ремонту, так як він точно буде потрібно після того розгрому, який вони влаштують.

Дізнайтеся як правильно з'єднувати чавунну трубу з пластиковою каналізацій , щоб не довелося боротися з неприємними наслідками протікання.

Усунення протікання в місці з'єднання унітазу і каналізації

Протікання в місці підключення унітазу часто виникає через неякісно виконаного стику, особливо це характерно при з'єднанні з чавунною трубою. Щоб усунути текти, унітаз доведеться демонтувати, зачистити місце стику, нанести сантехнічний герметик і зістикувати заново. У разі якщо підтікає сполучна гофра, то демонтаж не буде потрібно, поміняти гофру можна не зрушуючи чашу. При покупці нової гофри слід звернути увагу на якість, краще використовувати армовані вироби.

герметизація приєднання унітазу

нестандартні причини

Характерне амбре на кухні - не завжди наслідок несправності каналізації, серйозний удар по нюху може завдати впав і непомічений шматок м'яса або риби, не менший ефект справляє зіпсоване куряче яйце.

І, звичайно ж, необхідно звертати увагу на стан зливного бачка в туалеті. Він вимагає регулярного огляду в місцях підведення води, так як текти здатна створити сприятливе середовище для розвитку мікроорганізмів і цвілі. Тому при появі запаху не слід відразу приступати до обстеження труб або викликати сантехніка, спочатку потрібно переконатися, що інших причин для цього немає.