Трубопровідна арматура

Різновиди трубопровідної арматури

Для початку слід зазначити, що дане обладнання призначене для управління (відключення, розподілу, регулювання, скидання, змішування) потоками робочих середовищ шляхом зміни площі прохідного перетину. За функціональним призначенням розрізняють: запірну, регулюючу і захисну арматуру.

Запірна арматура

Це найпопулярніший вид трубопровідної арматури, призначений для перекриття потоку води і газу. Запірні крани і вентилі встановлюються в системах трубопроводів, які транспортують всі види рідин, газ, стиснене повітря і різні в'язкі середовища.

  • Кульові крани. Корпус кульових кранів, як правило, виготовляється з латуні. Запірним елементом такої арматури є шар, який може бути виготовлений з латуні або, в більш дешевому виконанні, - з нержавіючої сталі.
  • Крани-засувки. Латунні крани-засувки відрізняються видом запірно-регулюючого механізму і застосовуються, в основному, в технологічних і транспортних трубопроводах. Корпус і запірний механізм кранів-засувок також виготовлені з латуні.
  • Крани для побутових приладів. Використовуються для врізки в уже існуючий водопровід для перекриття подачі води до побутового приладу. У зв'язку з цим, такі крани встановлюються в легкодоступних місцях, з метою швидкого перекриття води у випадку аварійної ситуації, а також для можливості швидкого обслуговування побутової техніки.
  • Радіаторні крани - об'єднують в собі функції запірної та регулюючої арматури, так як пристрій призначений для: перекриття подачі води, регулювання кількість подачі теплоносія, вирішення проблеми перепаду водяного тиску в системі.

Регулююча арматура

Цей вид використовується для регулювання параметрів робочого середовища: витрати і підтримки тиску в заданих межах, змішування різних середовищ в необхідних пропорціях. Виконання цих функцій регулююча арматура здійснює за рахунок зміни витрати середовища через своє прохідний перетин.

  • Редуктор тиску води - прилад, який стабілізує і зменшує тиск у водопровідній мережі, захищаючи тим самим від високого тиску як сам трубопровід, так і підключений до нього побутове обладнання.

Захисна арматура

З назви очевидно, що даний вид призначений для захисту трубопроводів і обладнання від гідроударів, противотока і інших ускладнень, які можуть спричинити поломку насосів і опалювальної техніки.

  • Запобіжний клапан призначений для захисту від надлишкового тиску і, як наслідок, механічного пошкодження обладнання та трубопроводу. Досягається це за допомогою автоматичного випуску надлишку рідини або газу з систем з тиском понад установлений. Клапан також повинен забезпечувати припинення скидання середовища при відновленні робочого тиску.
  • Зворотний клапан необхідний для недопущення зміни напрямку потоку середовища в технологічній системі. Зворотні клапани пропускають середу в одному напрямку і запобігають її рух в протилежному.

Купити трубопровідну арматуру за вигідною ціною в Акведук

Інтернет-магазин Аqueduct.com.ua пропонує широкий асортимент трубопровідної арматури від надійних вітчизняних і європейських виробників. У нас ви можете купити крани кульові латунні, крани-засувки, радіаторні крани і вентилі відомих брендів: Bugatti, Icma, RBM та інші товари категорії за доступними цінами.

Вся продукція є в наявності на складі в Харкові, так що отримати товар можливо в день замовлення. Також здійснюється доставка по Україні поштовими службами: Делівері і Нова пошта.