Інструменти, герметики і кріплення

Коли закуплено все необхідне для спорудження опалювальної системи, каналізації та системи подачі води (труби, фітинги, радіатори, сантехнічні прилади) залишається вирішити питання - взятися за монтаж самому або запросити бригаду? Другий варіант може стати вельми витратним, а й самостійна робота зажадає деяких витрат. Але, при цьому куплений інструмент може стати в нагоді в майбутньому, та й зроблене своїми руками вселяє більше довіри.

Мінімальний монтажний набір інструментів і кріплень

Крім монтажного інструменту, будуть потрібні різні кріпильні елементи. Їх кількість розраховується заздалегідь. Для монтажу опалювальної системи з найпопулярніших поліпропіленових або металопластикових труб будуть потрібні нерухомі опори у вигляді трубних хомутів і кліпси - опори рухомі. Кількість кріпильних деталей залежить від діаметра труб і температури середовища: чим вище температура і менше діаметр, тим більше буде потрібно точок опори.

Якщо ремонтно-монтажні роботи припускають нарізні сполучення, то необхідний ущільнювачий. ФУМ стрічка - непоганий варіант, але і льняна пасмо не втрачає популярності. Застосування лляного матеріалу, просоченого спеціальною пастою, дає можливість згинати трубу на місці з'єднання без втрати герметичності.

Для розтрубних з'єднань каналізації знадобиться силіконова змазка. Її використання не тільки полегшує стиковку, але і дає додаткові гарантії від протікань.

Вибір монтажного інструменту

Компресійні з'єднання металопластикових трубопроводів монтуються без використання додаткового обладнання, потрібно тільки калибратор для зняття фаски і різак для різання труб. При роботі з поліпропіленом застосовуються термічні способи з'єднання, тому доведеться «розщедритися» на монтажний комплект - паяльник з набором насадок, зазвичай для будинків розводка виконується з труб діаметром від 16 до 32 мм. Паяльники випускаються в двох варіантах - плоскі і круглі, функціонально вони не відрізняються, але мають конструктивні відмінності.

Робоча частина плоских паяльників виконана у вигляді конусоподібної плити з отворами, в яких кріпляться насадки - Дорн і гільза. Дорн нагріває внутрішню частину стикувального вузла, а гільза призначена для нагріву верхній частині. У циліндричних паяльників елементи нагріву є роз'ємний блок, що фіксується гвинтами на стрижні паяльника.

Незалежно від конструкції, паяльники випускаються в різних цінових категоріях. Для домашнього одноразового використання можна цілком обійтися недорогої китайської моделлю. Якщо існує перспектива для подальшої роботи, варто подумати про надійних і якісних європейських апаратах. Компромісним варіантом може стати продукція підприємств України, вітчизняні виробники пропонують недорогі паяльники за якістю не поступаються багатьом європейським брендам.

Для безпечної роботи з паяльником слід використовувати підставку, найчастіше, вона входить в комплект пристрою, якщо її немає, то краще придбати, не сподіваючись на авось. Для опалювальних систем і подачі гарячої води зручніше використовувати поліпропіленові труби, армовані алюмінієвою фольгою, яка зменшує лінійне розширення і збільшує міцність.

Але, такий «бутерброд» створює певні труднощі при споювання труб. Щоб вийшли надійне з'єднання необхідно зачистити кінець труби, звільнивши його від металу. Для виконання зачистки слід купити обрізні пристрій, яке акуратно зніме все зайве. Зачистку можна виконати ручним інструментом з відповідним для труби діаметром або за допомогою механічної насадки, початківцям майстрам легше використовувати ручні пристосування.

Для повноти комплекту до всіх перерахованих вище інструментів залишається додати стандартний домашній набір з гайкових ключів пассатижей і викруток, після чого можна сміливо приступати до монтажу.

Закупити все необхідне і отримати ряд корисних порад, пов'язаних з нюансами збірки трубопроводу, можна в магазині «Акведук». Хороший вибір товарів і збалансовані ціни дозволять без зайвого клопоту і втрати часу підготуватися до самостійної роботи.