Навіщо потрібна безшумна каналізація?

Навіщо потрібна безшумна каналізація?

Шум в каналізаційних трубах став проблемою, коли старі чавунні труби стали повсюдно міняти на пластикові аналоги . І якщо для власників приватних будинків ця проблема не дуже актуальна, то для мешканців багатоповерхових будинків постійне дзюрчання води може стати причиною нервового розладу. Особливо страждають мешканці нижніх поверхів: вони змушені слухати звуки стоків в безперервному режимі.

Причини появи каналізаційної «музики» і способи її усунення

З точки зору акустики, труба - хвилевід, в якому звукові коливання, відбиваючись від стінок, поширюються на значні відстані не втрачаючи амплітуди. Для того щоб коливання вийшли за межі трубопроводу потрібно дотримання двох умов - висока щільність стінок і мінімальна маса - це якраз ті умови, яким відповідають звичайні пластикові труби. У старих чавунних систем подібної проблеми не виникало через значної маси комплектуючих.

фото чавуну каналізаційного стояка

Усунути або знизити рівень звукового супроводу водовідведення можна різними способами. В першу чергу розглядається варіант звукоізоляції існуючого трубопроводу, ізолюють різними матеріалами - спінений поліетилен (мерілон), мінеральна вата, синтетичний каучук, скловолокно, підручні засоби у вигляді старих ковдр, курток і т. Д.

Дійсно, всі ці матеріали досить успішно знижують рівень шуму, але є і недоліки - непривабливий зовнішній вигляд трубопроводу і ймовірність появі цвілі при усмоктуванні конденсату (варіант з підручними матеріалами). Якщо закрити непривабливу конструкцію гіпсокартонних коробом, то виникнуть складнощі з доступом для ремонту або прочищення.

Найбільш ефективним на сьогоднішній день виглядає рішення проблеми за рахунок установки спеціальних шумопоглинаючих труб. Головною відмінністю подібних виробів є наявність в тришарової структурі стінок шару, що поглинає звукові хвилі, зазвичай використовується мінералізований поліпропілен. При правильному монтажі таких труб рівень шуму стає нижче допустимих санітарними нормами значень.

Вибираючи марку безшумних труб, варто звернути увагу на німецьку компанію Ostendorf Kunststoffe. Серія Skolan від цього виробника заслужила чимало позитивних відгуків. Крім, безшумних труб німецький бренд пропонує фасонні деталі в шумозахисному варіанті, а також спеціальне кріплення і мастило для полегшення монтажу.

фото труб і фітингів каналізації Остендорф Сколан

Особливості збирання

Щоб домогтися зниження рівня шуму до мінімальних значень, слід дотримуватися рекомендацій виробника і використовувати фіксуючі опори з м'якою прокладкою. Випускається два типи звукоізольованих труб - під муфтове або розтрубне з'єднання, незалежно від типу монтаж не вимагає особливих зусиль і навичок, проте збірка безраструбної і раструбної каналізації мають певні особливості.

З'єднання муфтами

Трубу обрізають в розмір з урахуванням сполучної муфти, зріз повинен бути перпендикулярний осі труби. Стикуємий кінець зачищають від задирок і одягають на нього ущільнювальну манжету, якою комплектується муфта. Далі, необхідно нанести мастило на манжету, не варто застосовувати технічні масла, що руйнують гуму, краще використовувати мастильні матеріали, пропоновані виробником, в крайньому випадку, підійде силікон. Патрубок з змащеною манжетою із зусиллям вставляється в насадную муфту, вставляти слід до упора, можливе теплове розширення компенсується за рахунок конструкції насадной муфти. Така ж послідовність дій застосовується для з'єднання безраструбних труб з іншими фасонними елементами - коліна, трійники, хрестовини і т. Д.

Фото насадной муфта Остендорф

Монтаж раструбних комплектуючих

Підготовка до монтажу патрубка і раструба полягає в очищенні від забруднень і перевірці кільця ущільнювача, воно не повинно мати пошкоджень і фіксуватися в поглибленні раструба без скручування. Змащений патрубок вставляється до упору, після чого його висувають в зворотному напрямку на 1 см. Таким чином створюється теплова компенсація можливого розширення. Рекомендується поруч з місцем з'єднання встановлювати фіксуючий хомут, оснащений еластичною вставкою.

Додаткові фактори, що впливають на рівень шуму

Щоб отримати максимальний ефект від використання безшумних труб необхідно врахувати додаткові причини виникнення шуму:

  • Величина ухилу водостоку, що перевищує оптимальне значення;
  • Різка зміна напрямку потоку;
  • Провисання протяжних ділянок;
  • Неправильна установка раструбів;
  • Порушення правил кріплення стояків.

Величина ухилу труби залежить від її діаметра, для труб з діаметром, що перевищує 150 мм, на кожен метр горизонтальної ділянки ухил становить 8 мм, при меншому діаметрі до 50 мм величина ухилу 20 мм, а для труб з діаметром 50 мм і менше - 35 мм . Не допускається поворот на 90 °, виконаний за допомогою одного коліна, правильний монтаж передбачає використання двох фітингів з кутами 135 °. Такий же кут рекомендується для введення горизонтального ділянки в стояк.

фото провисання труб при горизонтальному монтажі

Для виключення провисання горизонтальних водостоків кріпильні елементи монтуються на певній відстані, протяжність ділянки між сусідніми хомутами дорівнює 10-ти діаметрів труби. Вертикальні лінії підтримуються жорсткими і плаваючими (легкими) кріпленнями, максимально допустимий інтервал між хомутами не більше 2 метрів. На стояках безраструбних систем жорстке кріплення встановлюється над фітінгом, а ковзне з нижньої сторони, перед компенсаційної муфтою. Жорсткість кріплення залежить від затягування стягивающего болта, неповне затягування забезпечує рух труби всередині хомута при тепловому розширенні.

При монтажі розтрубних систем велике значення має правильна орієнтація раструбів, вони повинні встановлюватися проти течії, така установка забезпечує мінімальний опір потоку в зоні стику і відповідно знижує шумовий фон.

Безшумна каналізація - це комфорт

Виконання всіх цих нескладних правил в поєднанні з ефективними звукопоглинальними трубами дозволять знизити шумові характеристики до мінімальних значень - від 12 до 20 дБ, при санітарних нормах - 25 дБ. Тобто шум стоків не буде виділятися людиною із загального шумового фону як дратівний фактор.