Насадки для паяльників пластикових (PPR) труб

Насадки для паяльників пластикових (PPR) труб
Вид: Перелік / Таблиця
Сортування:
На сторінці:

Переваги, якими володіє поліпропіленовий трубопровід, полягають не тільки в його оптимальних характеристиках за цілою низкою споживчих якостей, але і в легкості монтажу. З'єднання здійснюється термічним способом, що стикуються поверхні нагріваються до температури плавлення і з'єднуються, процес утворення міцного і герметичного стику займає не більше однієї хвилини. Для зварювання використовується спеціальний паяльник з плоским або стрижневим нагрівальним пристроєм. Основними робочими елементами паяльника є знімні насадки, діаметр яких підбирається відповідно до діаметра застосованого стикуються труб.

Типи і способи кріплення насадок, призначення та розміри

Конструкція нагрівального пристрою визначає тип насадки. Розрізняють циліндричні парні елементи і розбірні конструкції, що складаються з двох половинок і з'єднуються болтами. Циліндричний тип використовується для паяльника з плоским нагрівальним блоком, іноді його називають мечовидним через форми блоку. Пара для внутрішнього і зовнішнього нагріву кріпиться через отвір в площині за допомогою гвинта.

Для стрижневого паяльника використовується другий тип насадок - колодки, вони можуть бути встановлені в будь-якому місці стрижня. Його довжина дозволяє встановити додатковий комплект для збільшення продуктивності і зручності - з'являється можливість стикувати ППР-труби двох різних діаметрів.

Незалежно від типу робочих елементів, їх діаметр відповідає трубам. Найчастіше, при монтажі побутових систем водопостачання та опалення застосовують насадки: 16, 20 і 25 мм, для стояків діаметри більше - 32, 40 або 50 мм, при монтажі опалювальної системи без примусової циркуляції може знадобитися труба діаметром 63 мм. PPR-труби, що застосовуються для каналізації або для спорудження промислових магістралей з'єднуються за допомогою насадок розмірами 110 або 125 мм.

Вибір за ціною і якістю

Пластиковий матеріал на основі поліпропілену при досягненні температури в 260 ° C починає плавитися. Така температура повинна підтримуватися автоматикою паяльника для досягнення максимальної міцності стику, навіть невелике відхилення - в межах 10 ° C позначається на якості монтажу. Висока теплопровідність насадки дозволяє утримувати температуру в інтервалі з невеликими відхиленнями від норми, створюючи оптимальні умови для роботи.

Для усунення залипання і пригорання пластика, поверхня насадок покривають тефлоном. У низькоякісних - недорогих виробів шар покриття може бути тонким і нерівномірним. Працювати таким інструментом незручно, з'являється необхідність в регулярному очищенні поверхні від налиплого пластикової маси.

Якщо шар тефлону товстий, то проблем з налипанням не виникає, але відноситься до таких виробів слід обережно. Антипригарний шар досить крихкий і при падінні або ударі може з'явитися скол. Застосування металізованого тефлону усуває крихкість і не допускає забруднення поверхні поліпропіленовим розплавом, але вартість такого інструменту висока, його використовують професійні бригади.

Необхідність в якісних насадках для паяльників ППР

Паяльники PPR можна купити навіть при невеликому обсязі робіт і рідкісному використанні, так як вартість даного обладнання цілком може виявитися нижче середнього цінника за виконувану роботу посередниками. До того ж, якщо є перспектива для професійної діяльності, то в цьому випадку скупитися не варто, потрібно купувати інструмент відомих брендів і гарантованої якості. Такий інструмент виправдає вкладені кошти за рахунок збільшення продуктивності і тривалого терміну експлуатації. Купити насадки для паяльників і іншу оригінальну продукцію з гарантією і доставкою можна в інтернет-магазині «Акведук».